Porady prawne dla mieszkańców stolicy
Prawnik tylko za złotówkę

Jesteś w trudnej sytuacji materialnej? Potrzebujesz porady prawnej? Zgłoś się do wydziału spraw społecznych i zdrowia dla dzielnicy Mokotów i zapisz na dyżur do radcy prawnego!
Wystarczy zadzwonić pod nr tel. 022 646 82 99. Koszt porady to symboliczna złotówka. Będą udzielane w lokalu przy ul. Woronicza 30 we wtorki w godz. 16-18. Można się zgłaszać po porady w sprawach cywilnych, administracyjnych, z zakresu prawa rodzinnego, prawa pracy oraz ubezpieczeń społecznych i ubezpieczenia zdrowotnego. Radcowie pomogą też w opracowaniu pisma procesowego, wniosku o zwolnienie od kosztów sądowych i wniosku o ustanowienie pełnomocnika z urzędu.
(mat. nad./30.05.2009)

* * *


W Urzędzie Dzielnicy Śródmieście Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz oraz wicedziekan Rady Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie – Michał Stępniewski podpisali porozumienie sprawie stałych dyżurów radców prawnych we wszystkich warszawskich dzielnicach.

- Akcja została podjęta z inicjatywy izby. Chciałabym podziękować prawnikom za tę akcję pomocy prawnej obywatelom, których nie stać na porady. – poinformowała Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz - Porady prawne to towar deficytowy dlatego w każdej dzielnicy będzie radca prawny. Zaczynamy od Śródmieścia, następny będzie Mokotów. Koszt porady to złotówka z VAT. Wszyscy burmistrzowie wyrazili zainteresowanie tą inicjatywą. Spektrum przedmiotowe jest szerokie od spraw rodzinnych, lokalowych, a w Śródmieściu zwłaszcza sprawy dekretowe, aż po prawo pracy czy ubezpieczeń społecznych. Mam nadzieję, że będzie to inicjatywa, która wejdzie na stałe w krajobraz społeczeństwa obywatelskiego. To będzie swoisty prawnik pierwszego kontaktu, dla osób które nie mają odpowiednich funduszy.

Uzupełniając wypowiedź Prezydent stolicy wicedziekan Rady Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie – Michał Stępniewski podkreślił, że jego stowarzyszenie w siedzibie miało niedawno tzw. wtorki radcowskie, kiedy udzielano porad prawnych. – Mieszkańcy z miesięcznym wyprzedzeniem zapisywali się na porady. Zatem istnieje zapotrzebowanie na taką usługę – dodał.

Współpraca zostanie zainicjowana w najbliższy poniedziałek w Dzielnicy Śródmieście, w godz. 16.00 – 18.00, kiedy odbędzie się odbędzie się pierwszy dyżur radcy prawnego. Jak podkreślił Wojciech Bartelski, burmistrz tej dzielnicy, dyżur jest przeznaczony nie tylko dla mieszkańców Śródmieścia, ale dla wszystkich obywateli stolicy.Przeczytaj:2009-04-16, Wydział Prasowy


powrót

 

Imieniny:

dziś: Agnieszki Jaroslawa
jutro: Anastazego Wincentego

Wyszukaj w serwisie