Poznaj Bazyla on-line
Wielbiciele gier internetowych mają nową atrakcję – grę Bazyl 022, która w oryginalny sposób przedstawia atrakcje turystyczne Warszawy.
Bazyl, który wyglądem przypomina legendarnego Bazyliszka, wygnany łomotem z warszawskich podziemi, wyrusza w bazyl-misję, podczas której odwiedza liczne zakątki miasta, zapamiętane sprzed wojny, która zagnała go do kryjówki. Nie chce być sam, a jedyną starą przyjaciółką, w dodatku odporną na jego zabójczy wzrok jest warszawska Syrenka. Ale jak ją odnaleźć?! Sporo się wydarzy, zanim Bazyl 022 podąży we właściwym kierunku... Czy w ogóle mu się uda? Potrzebne mu wsparcie!

Bazyl 022 to darmowa gra przygodowo-logiczno-zręcznościowa, która rozgrywa się we współczesnej Warszawie. Jej celem jest nie tylko pokazywać turystyczne atrakcje, ale także budzić sympatię dla miasta. Autorzy projektu próbują bezpretensjonalnie i z dystansem, poprzez zabawę, skierować uwagę internautów na Warszawę. Co więcej – twórcy projektu są otwarci na propozycje zgłaszane przez samych graczy, dotyczące np. linków będących elementem gry a informujących o warszawskich ciekawostkach.

Do przejścia gry nie potrzeba żadnej szczegółowej wiedzy. Wystarczy chwila koncentracji i cierpliwości. Oprócz zadań wymagających odrobiny refleksji, gra zawiera elementy zręcznościowe, na których zależy zwłaszcza młodszym graczom. Gra powstała w czterech wersjach językowych, co pozwolą jej dotrzeć z grą także do obcojęzycznych internautów. Kolejną fazą projektu Bazyl 022 będą gry miejskie na motywach gry online. Informacje już wkrótce na stronie www.infopraga.com.pl
Gra została wykonana na zlecenie Miasta st. Warszawy a do zabawy zaprasza InfoPraga na stronach:

www.warszawagra.pl oraz www.playwarsaw.pl

Kontakt: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. Anna Owsiany 0501 137 503 Katarzyna Sawko 0698 64 36 64


Przeczytaj:2008-09-17, Gazeta Miejska/Magdalena Łań


powrót

 

Imieniny:

dziś: Bogdana Borysa
jutro: Klary Lidii

Wyszukaj w serwisie