"Wykręć numer złodziejowi"
Masz informację na temat złodziei samochodów? Podejrzewasz, że w Twojej okolicy są one ukrywane? Wiesz, gdzie jest dziupla samochodowa? Poinformuj o tym policjantów z Wydziału Samochodowego Komendy Stołecznej Policji, dzwoniąc na specjalny numer telefonu 022 603 82 61. "Reaguj. Powiadom. Nie Toleruj" - milcząc, przyczyniasz się do bezkarności przestępców.

022 603 82 61 - to specjalny numer telefonu, pod który może dzwonić każdy, kto ma cenne informacje na temat złodziei samochodów. Informacje takie można przekazać także drogą e-mailową na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . W ten sposób można "wykręcić numer" przestępcom, czerpiącym zyski z kradzieży samochodów.

Program "Wykręć numer złodziejowi" to kolejny krok na przód w działaniu stołecznych policjantów, na rzecz przeciwdziałania kradzieżom samochodów. W ubiegłym roku w stolicy skradziono ponad 7 000 aut - tak donoszą policyjne statystyki. Liczba ta jest o ponad połowę mniejsza niż jeszcze pięć lat temu, jednakże dzięki informacjom - nawet anonimowym - osób poszkodowanych w taki sposób może być jeszcze mniej.

Z policyjnych informacji wynika, że większość skradzionych pojazdów trafia do tzw. "dziupli samochodowych", gdzie są rozbierane na części, a następnie zbywane chociażby na giełdach samochodowych, aukcjach internetowych, czy poprzez ogłoszenia w prasie.

Plakaty z hasłem "Wykręć numer złodziejowi" i specjalnym numerem telefonu do policjantów z Wydziału dw. z Przestępczością Samochodową zawisły dziś w stolicy i pozostałych miastach i miejscowościach garnizonu warszawskiego.

Zobacz: Komenda Stołeczna Policji

2006-02-15, Biuro Promocji i Rozwoju Miasta


powrót

 

Imieniny:

dziś: Bogdana Borysa
jutro: Klary Lidii

Wyszukaj w serwisie