Ścieżki Rowerowe
Baseny - Jeżdziectwo - Bilard - Centra Rozrywki - Sale Zabaw Ścieżki Rowerowe - Rekreacja • Mapa dla rowerzystów
  Aby skorzystać z mapy należy z miejskiej strony http://www.mapa.um.warszawa.pl z informacji „Warszawa dzisiaj” wybrać drugi odnośnik „Ortofotomapa ze standardowym interfejsem”. Po ukazaniu się pomniejszonej mapy Warszawy, należy kliknąć w lupę, najechać kursorem na konkretne miejsce na mapie i powiększyć je do pożądanego rozmiaru, nawet do skali 1:400. Ścieżki rowerowe oznaczone są linią składającą się z żółtych kropek.
 • Rowerowa mapa Warszawy
 • Oficjalna strona Masy Krytycznej

 • Szlak Wisły (ok. 37 km)

  Bulwarowa lub Nadwiślańska Ścieżka Rowerowa
  ok. 37 km - najdłuższy ciąg komunikacyjny dla rowerów
  Trasa:
  Trasa rozpoczyna się w Puszczy Kampinoskiej a następnie przez ul. Prozy, biegnie wzdłuż Wisłostrady koło Lasku Bielańskiego i Kępy Potockiej. Za Klubem Sportowym "Spójnia" (Wybrzeże Gdyńskie 2) ścieżka schodzi nad samą Wisłę. Z Wisłą ścieżka żegna się na wysokości ul. Ludnej. Dalej przez Centralny Park Kultury (w pobliżu zbiegu ul. Ludnej i ul. Solec) oraz ul. Hoene-Wrońskiego biegnie w kierunku Łazienek. Przy Agrykoli ścieżka wspina się do pl. Na Rozdrożu by następnie ul. Belwederską dotrzeć do ul. Sobieskiego (ścieżki rowerowe usytuowane są po obu stronach tej ulicy). Dalej wzdłuż Al. Wilanowskiej i ul. Przyczółkowskiej do Powsina.

 • Szlak Słoneczny (8,5 km)

  Od mostu Grota-Roweckiego do mostu Łazienkowskiego
  niebieski prawobrzeżny - 8,5 km
  Trasa:
  Szlak prowadzi wzdłuż Wisły. Razem ze szlakiem Bitew Warszawskich stworzy obwodnicę Nieporęt - Warszawa - Radzymin - Nieporęt

 • Szlak Obwodowy (21,4 km)

  Połączy pl. Na Rozdrożu z Bielanami
  zielony - 21,4 km
  Trasa:
  W dużej mierze wykorzysta istniejące już szlaki rowerowe: na Polu Mokotowskim,przy al. Prymasa Tysiąclecia, gen. Maczka, Podleśnej. Na razie brakuje odcinków wzdłuż Trasy Łazienkowskiej, ul. Bitwy Warszawskiej oraz Perzyńskiego i Podczaszyńskiego na Bielanach

 • Szlak Bitew Warszawskich (32,7 km)

  Prowadzi przez miejsca związane z historycznymi bitwami o Pragę
  czerwony - 32,7 km
  Trasa:
  Od pl. Na Rozdrożu poprowadzi mostem Łazienkowskim, przez Gocław, Wawer, Marysin Wawerski

 • Podskarpowa Ścieżka Rowerowa (5 km)

  Śródmieście
  Trasa:
  Za Centralnym Parkiem Kultury (w pobliżu zbiegu ul. Ludnej i ul. Solec) na wysokości ul. Prusa, ścieżka odchodzi od szlaku Wisły (patrz wyżej). Biegnie przez Powiśle, Mariensztat, u podnóża Starego i Nowego Miasta. Kończy się nieopodal Mostu Gdańskiego.

 • Bemowo (8,5 km)

  Trasa:
  Osią sieci ścieżek na Bemowie jest odcinek: ul. Powstańców Śląskich (od ul. Kochanowskiego) - Radiowa - Park Leśny "Bemowo" - Kampinoski Park Narodowy. Odcinek: Wrocławska - Himalajska pozwala ominąć bardzo ruchliwą ul. Powstańców Śląskich. Do ul. Radiowej można dotrzeć ścieżką rowerową również z ul. Powązkowskiej: Powązkowska - ul. Obrońców Tobruku - Wrocławska - Radiowa.

 • Białołęka (17 km)

  Trasa:
  Jedną z ciekawszych tras jest siedmiokilometrowy szlak biegnący przez zagajniki i pola wzdłuż Kanału Żerańskiego, od ul. Marywilskiej do ul. Kobiałka. Inna ścieżka biegnie wzdłuż ul. Modlińskiej, od Elektrociepłowni Żerań do ul. Dębowej. Wraz z budową nowych ulic powstały nowe ścieżki rowerowe:
  • ścieżka wzdłuż całej ul. Majolikowej (1,6 km)
  • szlak wzdłuż ul. Ćmielowskiej (1,3 km) połączony z ul. Majolikową
  • ścieżka wzdłuż ul. Stefanika, Strumykowej i Topolowej


 • Bielany (12 km)

  Trasa:
  Jedna ze ścieżek ma następujący przebieg: ul. Kasprowicza (od skrzyżowania z ul. Oczapowskiego) - al. Zjednoczenia - ul. Marymoncka - ul. Podleśna - Wisłostrada. Ścieżka ta łączy się ze Szlakiem Wisły. Druga ścieżka prowadzi od parku Olszyna do ul. Powstańców Śląskich (2,5 km).

 • Targówek (4 km)

  Trasa:
  Najdłuższa ścieżka wiedzie wzdłuż ul. Kondratowicza, od ul. Rembielińskiej do ul. św. Wincentego (2,4 km). Poza tym istnieją odcinki ścieżek wzdłuż ul. Budowlanej oraz Rembielińskiej.

 • Ursynów (13 km)

  Trasa:
  Ścieżki rowerowe biegną wśród głównych arterii komunikacyjnych Ursynowa. Najdłuższa trasa rowerowa (4,7 km) biegnie wzdłuż KEN (od ul. Pięciolinii do ul. Kabackiej). Równolegle do niej biegnie ścieżka wzdłuż ul. Rosoła (od Doliny Służewieckiej do ul. Grzegorzewskiej) o długości 2,6 km. Poprzecznie do nich wyznaczone zostały krótkie odcinki wzdłuż ul. Wąwozowej (od KEN do ul. Relaksowej), wzdłuż ul. Jeżewskiego (od KEN do ul. Rosoła) oraz wzdłuż ul. Ciszewskiego (od ul. Pileckiego do ul. Gutta).

 • Wawer (22 km)

  Trasa:
  Trasa rozpoczyna się przy ul. Axentowicza w Aninie a kończy w Aleksandrowie przy ul. Przełęczy. Trasa prowadzi piaszczystym duktem pośród lasu i jeziorek Mazowieckiego Parku Narodowego.

 • Wilanów (7 km)

  Trasa:
  W Wilanowie istnieje generalnie tylko jedna trasa rowerowa, będąca częścią Trasy Nadwiślańskiej. Trasa ta ma następujący przebieg: al. Wilanowska - ul. Przyczółkowska - Powsin. Zbaczając nieco z trasy ul. Klimczaka, możemy dojechać do miejsca planowanej budowy świątyni Opatrzności Bożej.  powrót

 •  

  Imieniny:

  dziś: Janusza Konrada
  jutro: Marka Cecylii

  Wyszukaj w serwisie